EEU-TA1A222SB
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EEU-TA1A222SB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EEU-TA1A222SB
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.709" Dia (18.00mm)
Series:TA
Ripple Current @ Low Frequency:1.44A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.8A @ 100kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial, Can
Other Names:EEUTA1A222SB
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:42 mOhms
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:2200µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C
Capacitance:2200µF