EEF-SF0D101ER
Buy EEF-SF0D101ER with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EEF-SF0D101ER
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 100UF 2V SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:2V
Type:Polymer
Tolerance:-
Surface Mount Land Size:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:SP-Cap SF
Ratings:-
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:100µF 2V Aluminum Polymer Capacitor 2917 (7343 Metric)
Capacitance:100µF