EEF-HE0G181R
Panasonic
EEF-HE0G181R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EEF-HE0G181R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EEF-HE0G181R
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 180UF 20% 4V SMD
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:SP-Cap HE
Ripple Current @ High Frequency:3A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:EEFHE0G181R
PCE2126TR
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):12 mOhm
Detailed Description:180µF 4V Aluminum Polymer Capacitor 2917 (7343 Metric) 12 mOhm
Capacitance:180µF