EEF-HD0D221R
Panasonic
EEF-HD0D221R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EEF-HD0D221R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EEF-HD0D221R
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 220UF 20% 2V SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:SP-Cap HD
Ripple Current @ High Frequency:2.5A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:PCE3529CT
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):15 mOhm
Detailed Description:220µF 2V Aluminum Polymer Capacitor 2917 (7343 Metric) 15 mOhm
Capacitance:220µF