EEF-CX0D271R
Buy EEF-CX0D271R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EEF-CX0D271R
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 270UF 20% SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:SP-Cap CX
Ratings:-
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:270µF Aluminum Polymer Capacitor 2917 (7343 Metric) 1000 Hrs @ 105°C
Capacitance:270µF