EEF-CD0K220ER
Panasonic
EEF-CD0K220ER
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EEF-CD0K220ER with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EEF-CD0K220ER
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Description CAP ALUM POLY 22UF 20% 8V SMD
(In US Dollars)
3500 pcs
Data sheet
Type:Polymer
Tolerance:22µF
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:SP-Cap CD
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Ripple Current - High Frequency:-
Polarization:2917 (7343 Metric)
Pitch - Connector:8V
Package / Case:-
Other Names:EEFCD0K220ER
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Manufacturer Part Number:EEF-CD0K220ER
Lifetime @ Temp.:28 mOhm
Lead Spacing:2A @ 100kHz
Impedance:-
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
Expanded Description:22µF ±20% 8V Aluminum Polymer Capacitor 2917 (7343 Metric) 28 mOhm 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%
Applications:1000 Hrs @ 105°C