EEF-CD0D121CE
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EEF-CD0D121CE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EEF-CD0D121CE
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 120UF 20% 2V SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:2V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:SP-Cap CD
Ratings:-
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:120µF 2V Aluminum Polymer Capacitor 2917 (7343 Metric) 1000 Hrs @ 105°C
Capacitance:120µF