EEE-TG1J101UP
Panasonic
EEE-TG1J101UP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EEE-TG1J101UP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EEE-TG1J101UP
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs
5000 pcs12500 pcs25000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:63V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:TG
Ripple Current @ Low Frequency:97.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:150mA @ 100kHz
Ratings:AEC-Q200
Polarization:Polar
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:EEETG1J101UP
PCE4086TR
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.402" (10.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):800 mOhm @ 100kHz
Detailed Description:100µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 800 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C
Capacitance:100µF