EDS10SNRNTR04Q
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EDS10SNRNTR04Q with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EDS10SNRNTR04Q
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description END STACK DIP 10P J RECESS T&R
(In US Dollars)
900 pcs1800 pcs6300 pcs
Data sheet
Washable:No
Voltage Rating:24VDC
Termination Style:J Lead
Series:EDS
Pitch:0.100" (2.54mm), Full
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:450-2595-2
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Number of Positions:10
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mechanical Life:2,000 Cycles
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Length:0.996" (25.30mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height Above Board:0.136" (3.45mm)
Features:-
Electrical Life:2,000 Cycles
Detailed Description:Dip Switch SPST 10 Position Surface Mount Slide (Standard) Actuator 25mA 24VDC
Current Rating:25mA