EDLC252520-351-2F-21
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EDLC252520-351-2F-21 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EDLC252520-351-2F-21 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EDLC252520-351-2F-21 |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | CAP 350MF 3.2V SURFACE MOUNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 600 pcs | 1200 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $13.08 | $12.426 | $9.81 | $8.698 | $8.175 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 3.2V |
|---|---|
| Tolerance: | - |
| Termination: | SMD (SMT) Tabs |
| Size / Dimension: | 0.984" L x 0.787" W (25.00mm x 20.00mm) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 3-SMD, Flat Leads |
| Other Names: | 445-15617 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Detailed Description: | 350mF (EDLC) Supercapacitor 3.2V 3-SMD, Flat Leads |
| Capacitance: | 350mF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EDLC252520-351-2F-21, use the request quote form to request EDLC252520-351-2F-21 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EDLC252520-351-2F-21.The price and lead time for EDLC252520-351-2F-21 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EDLC252520-351-2F-21.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


