ECX-P23CM-20.000
Buy ECX-P23CM-20.000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECX-P23CM-20.000
Manufacturer ECS Inc. International
Description OSC XO 20.0000MHZ LVPECL SMD
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:ECSpressCON™ ECX-P
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVPECL
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:20MHz
Detailed Description:20MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):48mA