ECX-L22BN-1244.000
ECS Inc. International
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECX-L22BN-1244.000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECX-L22BN-1244.000
Manufacturer ECS Inc. International
Description OSC XO 1244.0000MHZ LVDS SMD
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:ECSpressCON™ ECX-L
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVDS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:1244MHz
Detailed Description:1244MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):28mA