ECX-H27CM-12.800
ECS Inc. International
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECX-H27CM-12.800 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECX-H27CM-12.800
Manufacturer ECS Inc. International
Description OSC XO 12.8000MHZ HCMOS SMD
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:ECSpressCON™ ECX-H
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:HCMOS
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.067" (1.70mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:12.8MHz
Detailed Description:12.8MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):40mA