ECW-U2823KC9
Panasonic
ECW-U2823KC9
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECW-U2823KC9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECW-U2823KC9
Manufacturer Panasonic
Description CAP FILM 0.082UF 10% 250VDC 2420
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±10%
Termination:Solder Pads
Size / Dimension:0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Series:ECW-U(C)
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2420 (6050 Metric)
Other Names:PCF1270CT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):4 (72 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Detailed Description:0.082µF Film Capacitor 250V Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked 2420 (6050 Metric)
Capacitance:0.082µF