ECW-HA3C132JQ
Buy ECW-HA3C132JQ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECW-HA3C132JQ
Manufacturer Panasonic
Description CAP FILM 1300PF 5% 1.6KVDC RAD
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1600V (1.6kV)
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.701" L x 0.224" W (17.80mm x 5.70mm)
Series:ECW-H(A)
Package / Case:Radial
Other Names:ECWHA3C132JQ
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.528" (13.40mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:1300pF Film Capacitor 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:1300pF