ECW-H8273JL
Buy ECW-H8273JL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECW-H8273JL
Manufacturer Panasonic
Description CAP FILM 0.027UF 5% 800VDC RAD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:800V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.906" L x 0.197" W (23.00mm x 5.00mm)
Series:ECW-H(L)
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:ECWH8273JL
P12503
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.787" (20.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.027µF Film Capacitor 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.027µF