ECW-H12622JL
Buy ECW-H12622JL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECW-H12622JL
Manufacturer Panasonic
Description CAP FILM 6200PF 5% 1.25KVDC RAD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:1250V (1.25kV)
Voltage Rating - AC:1000V (1kV)
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
Series:ECW-H(L)
Package / Case:Radial
Other Names:ECWH12622JL
P12564
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:6200pF Film Capacitor 1000V (1kV) 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:6200pF