ECW-H10432RJV
Buy ECW-H10432RJV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECW-H10432RJV
Manufacturer Panasonic
Description CAP FILM 4300PF 5% 1KVDC RADIAL
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1000V (1kV)
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Series:ECW-H(V)
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:ECWH10432RJV
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.709" (18.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:4300pF Film Capacitor 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:4300pF