ECW-FE2W474PA
Panasonic
ECW-FE2W474PA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECW-FE2W474PA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECW-FE2W474PA
Manufacturer Panasonic
Description CAP FILM 0.47UF 5% 450VDC RADIAL
(In US Dollars)
1200 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:450V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.512" L x 0.276" W (13.00mm x 7.00mm)
Series:ECWFE
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:ECWFE2W474PA
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.47µF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.47µF