ECW-FD2J274KQ
Buy ECW-FD2J274KQ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECW-FD2J274KQ
Manufacturer Panasonic
Description CAP FILM 0.27UF 10% 630V RADIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.701" L x 0.236" W (17.80mm x 6.00mm)
Series:ECW-F(D)
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:ECWFD2J274KQ
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.709" (18.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.27µF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.27µF