ECW-F6474HLB
Buy ECW-F6474HLB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECW-F6474HLB
Manufacturer Panasonic
Description CAP FILM 0.47UF 3% 630VDC RADIAL
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±3%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.807" L x 0.531" W (20.50mm x 13.50mm)
Series:ECW-F(L)
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:ECWF6474HLB
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Spacing:0.492" (12.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.988" (25.10mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.47µF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.47µF