ECW-F6125JLB
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECW-F6125JLB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECW-F6125JLB
Manufacturer Panasonic
Description CAP FILM 1.2UF 5% 630VDC RADIAL
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.102" L x 0.669" W (28.00mm x 17.00mm)
Series:ECW-F(L)
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:ECWF6125JLB
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Spacing:0.689" (17.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.130" (28.70mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:1.2µF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:1.2µF