ECW-F2224HAQ
Panasonic
ECW-F2224HAQ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECW-F2224HAQ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECW-F2224HAQ
Manufacturer Panasonic
Description CAP FILM 0.22UF 3% 250VDC RADIAL
(In US Dollars)
800 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±3%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.512" L x 0.248" W (13.00mm x 6.30mm)
Series:ECW-F(A)
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:ECWF2224HAQ
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.665" (16.90mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.22µF Film Capacitor 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.22µF