ECS-50-20-4X
ECS Inc. International
ECS-50-20-4X
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECS-50-20-4X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECS-50-20-4X
Manufacturer ECS Inc. International
Description CRYSTAL 5.0000MHZ 20PF T/H
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Series:HC-49USX
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:HC-49/US
Other Names:ECS50204X
X1050
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Load Capacitance:20pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:5MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):120 Ohms
Detailed Description:5MHz ±30ppm Crystal 20pF 120 Ohms HC-49/US