ECS-260-10-36Q-EP-TR
ECS Inc. International
ECS-260-10-36Q-EP-TR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECS-260-10-36Q-EP-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECS-260-10-36Q-EP-TR
Manufacturer ECS Inc. International
Description CRYSTAL 26.000MHZ 10PF SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:ECX-2236Q
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Load Capacitance:10pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:26MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Detailed Description:26MHz ±30ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead