ECS-221-18-5PXEN-TR
ECS Inc. International
ECS-221-18-5PXEN-TR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECS-221-18-5PXEN-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECS-221-18-5PXEN-TR
Manufacturer ECS Inc. International
Description CRYSTAL 22.1184MHZ 18PF SMD
(In US Dollars)
1000 pcs3000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Series:CSM-7X
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:HC-49/US
Other Names:ECS221185PXENTR
XC1701TR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Load Capacitance:18pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:22.1184MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
Detailed Description:22.1184MHz ±30ppm Crystal 18pF 30 Ohms HC-49/US