ECS-184-20-5P-TR
ECS Inc. International
ECS-184-20-5P-TR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECS-184-20-5P-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECS-184-20-5P-TR
Manufacturer ECS Inc. International
Description CRYSTAL 18.4320MHZ 20PF SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs3000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Series:CSM-7
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:HC-49/US
Other Names:ECS184205PTR
XC700TR
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Load Capacitance:20pF
Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:18.432MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Detailed Description:18.432MHz ±30ppm Crystal 20pF 40 Ohms HC-49/US