ECQ-E6123KFW
Panasonic
ECQ-E6123KFW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECQ-E6123KFW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECQ-E6123KFW
Manufacturer Panasonic
Description CAP FILM 0.012UF 10% 630VDC RAD
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.472" L x 0.177" W (12.00mm x 4.50mm)
Series:ECQ-E(F)
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:ECQE6123KFW
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.504" (12.80mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.012µF Film Capacitor 630V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.012µF