ECQ-E4103RKF
Buy ECQ-E4103RKF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECQ-E4103RKF
Manufacturer Panasonic
Description CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.406" L x 0.169" W (10.30mm x 4.30mm)
Series:ECQ-E(F)
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:ECQE4103RKF
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.488" (12.40mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:10000pF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:10000pF