ECQ-E2184JF
Panasonic
ECQ-E2184JF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECQ-E2184JF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECQ-E2184JF
Manufacturer Panasonic
Description CAP FILM 0.18UF 5% 250VDC RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Series:ECQ-E(F)
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:ECQE2184JF
P14605
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.445" (11.30mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.18µF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.18µF