ECQ-E1473JF
Buy ECQ-E1473JF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECQ-E1473JF
Manufacturer Panasonic
Description CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC RAD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.307" L x 0.177" W (7.80mm x 4.50mm)
Series:ECQ-E(F)
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:ECQE1473JF
P14639
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.335" (8.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.047µF Film Capacitor 100V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.047µF