ECM100US33
XP Power
ECM100US33
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECM100US33 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECM100US33
Manufacturer XP Power
Description AC/DC CONVERTER 33V 100W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 40 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:33V
Voltage - Isolation:4kV
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Type:Open Frame
Size / Dimension:4.50" L x 2.50" W x 1.20" H (114.3mm x 63.5mm x 30.5mm)
Series:ECM
Power (Watts):100W
Other Names:1470-1226
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Minimum Load Required:No
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Efficiency:80%
Detailed Description:Open Frame AC DC Converter 1 Output 33V 3A 90 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):3A