ECJ-GVB0J106M
Panasonic
ECJ-GVB0J106M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECJ-GVB0J106M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECJ-GVB0J106M
Manufacturer Panasonic
Description CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:ECJ
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:PCC2405CT
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:10µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:10µF