ECJ-4YB1E475K
Panasonic
ECJ-4YB1E475K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECJ-4YB1E475K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECJ-4YB1E475K
Manufacturer Panasonic
Description CAP CER 4.7UF 25V X5R 1210
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:ECJ
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:ECJ4YB1E475K
PCC2251TR
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:4.7µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Capacitance:4.7µF