ECH-U1H682JB5
Panasonic
ECH-U1H682JB5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECH-U1H682JB5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECH-U1H682JB5
Manufacturer Panasonic
Description CAP FILM 6800PF 5% 50VDC 1206
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:Solder Pads
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:ECH-U(B)
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:ECH-U1H682JB
ECHU1H682JB
PCF1022
PCF1022CT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
Detailed Description:6800pF Film Capacitor 50V Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked 1206 (3216 Metric)
Capacitance:6800pF