ECH-S1H682JZ
Panasonic
ECH-S1H682JZ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECH-S1H682JZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECH-S1H682JZ
Manufacturer Panasonic
Description CAP FILM 6800PF 5% 50VDC RADIAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.335" L x 0.157" W (8.50mm x 4.00mm)
Series:ECHS(Z)
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:ECHS1H682JZ
PS1H682J
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.339" (8.60mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyphenylene Sulfide (PPS)
Detailed Description:6800pF Film Capacitor 50V Polyphenylene Sulfide (PPS) Radial
Capacitance:6800pF