ECG-C0JB330R
Panasonic
ECG-C0JB330R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECG-C0JB330R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECG-C0JB330R
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 33UF 20% 6.3V SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.311" L x 0.209" W (7.90mm x 5.30mm)
Size / Dimension:0.311" L x 0.209" W (7.90mm x 5.30mm)
Series:SP-Cap CB
Ripple Current @ High Frequency:1.6A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard SMD
Other Names:ECGC0JB330R
PCS1330BTR
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Impedance:60 mOhms
Height - Seated (Max):0.130" (3.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:33µF 6.3V Aluminum Polymer Capacitor Nonstandard SMD 1000 Hrs @ 105°C
Capacitance:33µF