ECE-V1CA220SR
Panasonic
ECE-V1CA220SR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECE-V1CA220SR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECE-V1CA220SR
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Series:VS
Ripple Current @ Low Frequency:39mA @ 120Hz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:PCE3063CT
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.213" (5.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:22µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance:22µF