ECE-A1HN4R7UB
Panasonic
ECE-A1HN4R7UB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECE-A1HN4R7UB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECE-A1HN4R7UB
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs10000 pcs
14000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Series:SU
Ripple Current @ Low Frequency:30mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:51mA @ 10kHz
Ratings:-
Polarization:Bi-Polar
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial, Can
Other Names:ECE-A1HN4R7UB-ND
ECEA1HN4R7UB
P19596TB
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:4.7µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance:4.7µF