ECE-A0JKA331
Panasonic
ECE-A0JKA331
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECE-A0JKA331 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECE-A0JKA331
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Series:KA
Ripple Current @ Low Frequency:130mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:221mA @ 10kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:ECE-AOJKA331
ECEA0JKA331
P830
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.276" (7.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:330µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C
Capacitance:330µF