ECASD40G686M020K00
Murata Electronics
ECASD40G686M020K00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECASD40G686M020K00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECASD40G686M020K00
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP ALUM POLY 68UF 20% 4V SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:ECAS
Ripple Current @ High Frequency:1.9A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:490-5454-2
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):20 mOhm
Detailed Description:68µF 4V Aluminum Polymer Capacitor 2917 (7343 Metric) 20 mOhm 1000 Hrs @ 105°C
Capacitance:68µF