ECA-2WHG4R7B
Panasonic
ECA-2WHG4R7B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ECA-2WHG4R7B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ECA-2WHG4R7B
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:NHG
Ripple Current @ Low Frequency:49mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:73.5mA @ 100kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Radial, Can
Other Names:P19573CT
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:4.7µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:4.7µF