EAALST03RDAA0
Everlight Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EAALST03RDAA0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EAALST03RDAA0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EAALST03RDAA0 |
|---|---|
| Manufacturer | Everlight Electronics |
| Description | AMBIENT LGT SENS THRU-HOLE ALS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.156 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 630nm |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Type: | Ambient |
| Supplier Device Package: | T-1 (3mm) |
| Series: | - |
| Proximity Detection: | No |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Radial |
| Output Type: | Voltage |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Optical Sensor Ambient 630nm Voltage Radial |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EAALST03RDAA0, use the request quote form to request EAALST03RDAA0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EAALST03RDAA0.The price and lead time for EAALST03RDAA0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EAALST03RDAA0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

