EA4529YH-T0011
Active-Semi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EA4529YH-T0011 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EA4529YH-T0011 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EA4529YH-T0011 |
|---|---|
| Manufacturer | Active-Semi |
| Description | EVAL BOARD FOR ACT4529 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $61.86 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 5V, 9V or 12V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 6 V ~ 32 V |
| Utilized IC / Part: | ACT4529 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Buck |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Other Names: | 1488-1096 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Switching: | 125kHz |
| Detailed Description: | ACT4529 - DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 2.4A |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EA4529YH-T0011, use the request quote form to request EA4529YH-T0011 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EA4529YH-T0011.The price and lead time for EA4529YH-T0011 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EA4529YH-T0011.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

