EA W256064-XGLG
Electronic Assembly GmbH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EA W256064-XGLG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EA W256064-XGLG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EA W256064-XGLG |
|---|---|
| Manufacturer | Electronic Assembly GmbH |
| Description | GRAPH. OLED 256X64YELLOW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $90.52 | $84.481 | $82.972 | $76.033 | ||
Specifications
Data sheet
| Viewing Area: | 137.65mm W x 35.89mm H |
|---|---|
| Touchscreen: | - |
| Series: | - |
| Other Names: | 1481-1286 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C, Parallel 8-Bit, SPI |
| Graphics Color: | Yellow |
| Dot Size: | 0.50mm W x 0.50mm H |
| Dot Pixels: | 256 x 64 |
| Dot Pitch: | 0.53mm W x 0.53mm H |
| Display Type: | OLED - Passive Matrix |
| Display Mode: | - |
| Diagonal Screen Size: | 5.5" (139.70mm) |
| Detailed Description: | Graphic LCD Display Module Yellow OLED - Passive Matrix I²C, Parallel 8-Bit, SPI 5.5" (139.70mm) 256 x 64 |
| Backlight: | - |
| Background Color: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EA W256064-XGLG, use the request quote form to request EA W256064-XGLG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EA W256064-XGLG.The price and lead time for EA W256064-XGLG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EA W256064-XGLG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

