EA W204B-NLW
Electronic Assembly GmbH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EA W204B-NLW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EA W204B-NLW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EA W204B-NLW |
|---|---|
| Manufacturer | Electronic Assembly GmbH |
| Description | LCD MOD CHAR 4X20 BLUE-WHITE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 250 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $36.05 | $31.86 | $27.836 | $24.314 | $23.057 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5V |
|---|---|
| Viewing Area: | 64.50mm L x 16.00mm W |
| Text Color: | White |
| Series: | BlueLine |
| Outline L x W x H: | - |
| Other Names: | 1481-1222 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Number of Characters: | 80 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel, 8-Bit |
| Dot Size: | - |
| Display Type: | STN - Super-Twisted Nematic |
| Display Mode: | Transflective |
| Display Format: | 20 x 4 |
| Detailed Description: | Character LCD Display Module Transflective STN - Super-Twisted Nematic LED - White Parallel, 8-Bit |
| Character Size: | - |
| Character Format: | - |
| Backlight: | LED - White |
| Background Color: | Blue |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EA W204B-NLW, use the request quote form to request EA W204B-NLW pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EA W204B-NLW.The price and lead time for EA W204B-NLW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EA W204B-NLW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

