EA TFT057-32ANN
Electronic Assembly GmbH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EA TFT057-32ANN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EA TFT057-32ANN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EA TFT057-32ANN |
|---|---|
| Manufacturer | Electronic Assembly GmbH |
| Description | 5.7" TFT - 24 BIT RGB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $108.61 | $101.371 | $99.561 | $91.234 | ||
Specifications
Data sheet
| Viewing Area: | 117.90mm W x 89.10mm H |
|---|---|
| Touchscreen: | - |
| Series: | - |
| Other Names: | 1481-1266 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel, 24-Bit (RGB) |
| Graphics Color: | Red, Green, Blue (RGB) |
| Dot Size: | - |
| Dot Pixels: | 320 x 240 (QVGA) |
| Dot Pitch: | 0.12mm W x 0.36mm H |
| Display Type: | TFT - Color |
| Display Mode: | Transmissive |
| Diagonal Screen Size: | 5.7" (144.78mm) |
| Detailed Description: | Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 24-Bit (RGB) 5.7" (144.78mm) 320 x 240 (QVGA) |
| Backlight: | LED - White |
| Background Color: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EA TFT057-32ANN, use the request quote form to request EA TFT057-32ANN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EA TFT057-32ANN.The price and lead time for EA TFT057-32ANN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EA TFT057-32ANN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
