EA DIP122B-5NLW
Electronic Assembly GmbH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EA DIP122B-5NLW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EA DIP122B-5NLW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | EA DIP122B-5NLW |
|---|---|
| Manufacturer | Electronic Assembly GmbH |
| Description | LCD MOD GRAPH 122X32 B/W BACKLIT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 250 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $42.35 | $37.426 | $32.699 | $28.562 | $27.085 | |
Specifications
Data sheet
| Viewing Area: | 61.00mm W x 19.00mm H |
|---|---|
| Touchscreen: | - |
| Series: | EA DIP122-5 |
| Other Names: | 1481-1034 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel, 8-Bit |
| Graphics Color: | White |
| Dot Size: | 0.42mm W x 0.47mm H |
| Dot Pixels: | 122 x 32 |
| Dot Pitch: | 0.46mm W x 0.51mm H |
| Display Type: | STN - Super-Twisted Nematic |
| Display Mode: | Transflective |
| Diagonal Screen Size: | - |
| Detailed Description: | Graphic LCD Display Module Transflective White STN - Super-Twisted Nematic Parallel, 8-Bit 122 x 32 |
| Backlight: | LED - White |
| Background Color: | Blue |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply EA DIP122B-5NLW, use the request quote form to request EA DIP122B-5NLW pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EA DIP122B-5NLW.The price and lead time for EA DIP122B-5NLW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# EA DIP122B-5NLW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
