E9225H24B-FSR-L20
Mechatronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E9225H24B-FSR-L20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy E9225H24B-FSR-L20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | E9225H24B-FSR-L20 |
|---|---|
| Manufacturer | Mechatronics |
| Description | FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $11.63 | $11.073 | $10.381 | $10.035 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $9.205 | $8.651 | $8.478 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 25.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.245 lb (111.13g) |
| Voltage Range: | - |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Static Pressure: | 0.240 in H2O (59.8 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Series: | E9225 |
| RPM: | 3200 RPM |
| Other Names: | 1570-1518 |
| Operating Temperature: | - |
| Noise: | 36.0 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material - Frame: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Material - Blade: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.168A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CE, cUL, TUV, UL |
| Air Flow: | 51.0 CFM (1.43m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply E9225H24B-FSR-L20, use the request quote form to request E9225H24B-FSR-L20 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number E9225H24B-FSR-L20.The price and lead time for E9225H24B-FSR-L20 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# E9225H24B-FSR-L20.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
