E9225E24B1-FSR
Mechatronics
E9225E24B1-FSR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy E9225E24B1-FSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. E9225E24B1-FSR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 92X25MM TACH 24VDC
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:0.245 lb (111.13g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:24VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.280 in H2O (69.7 Pa)
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Series:E9225
RPM:3600 RPM
Operating Temperature:-
Noise:39.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.255A